آیا سوالی دارید؟ از ما بپرسید

لطفاً سوالات زیر را بخوانید و اگر نمی توانید پاسخ خود را پیدا کنید ، آنگاه سوال خود را برای ما ارسال بفرمایید،
ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

پاسخ سوالات
هزینه تعمیر کولر گازی چقدر است؟
هزینه تعمیر کولر گازی به عوامل مختلفی از جمله علت خرابی دستگاه، نیاز به تعویض یا تعمیر قطعات و… بستگی دارد و بعد از عیب یابی و بررسی دستگاه توسط متخصص به شما اعلام خواهد شد. تمامی هزینه های دریافتی از شما هزینه منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می باشد و پس از پایان کار هزینه از شما دریافت خواهد شد.
ایا خدمات ارائه شده شامل گارانتی می‌شود؟

تمامی خدمات ارائه شده توسط تاپ برودت شامل گارانتی ۱۸۰ روزه و ضمانت ۶ ماهه می باشد و در صورت بروز مجدد مشکل، با اعزام مجدد تکنسین و بدون دریافت هزینه مشکل دستگاه را به صورت کامل برطرف می کنیم.

 
روند ثبت درخواست خدمات چگونه است؟

ثبت درخواست دریافت خدمات کاملا رایگان می باشد و شما میتوانید به صورت آنلاین و یا تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

 
تعمیرکار چه زمانی مراجعه می‌کند؟

زمان مراجعه متخصص توسط شما تعیین می شود و باتوجه به اینکه نزدیکترین تعمیرکار باتجربه و واجد شرایط برای برطرف کردن مشکل دستگاه شما تخصیص داده می شود امکان ارائه خدمات در کمتر از چند ساعت فراهم است.

 
اگر از خدمات ارائه شده راضی نباشم چه اتفاقی می افتد؟

جلب رضایت مشتری و ارائه خدمات باکیفیت از مهمترین اهداف تاپ برودت می باشد و به همین دلیل تمام خدمات این مرکز شامل گارانتی ۱۸۰ روزه و ضمانت ۶ ماهه می باشد. در صورتی که از خدمات ارائه شده توسط متخصصان ما راضی نباشید، مشکل از طریق واحد خدمات مشتریان پیگیری و رسیدگی خواهد شد.

 

 

از ما بپرسید...

آیا هنوز سوالی دارید؟
لطفاً سوال خود را برای ما ارسال کنید ،ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.